Kurtyny do suwnic stanowią ekonomiczną i wygodną alternatywę do przegród szybkobieżnych

Kurtyny paskowe najczęściej stosuje się jako doszczelnienie bram przemysłowych. Można je wykorzystać do oddzielania urządzeń przemysłowych. Takie rozwiązania coraz częściej znajdują zastosowanie w suwnicach i urządzeniach dźwigowych. Kurtyny z polichlorku winylu montuje się do magazynów i składów, w których poruszają się suwnice. Również mogą one zostać przymocowane do samych elementów suwnic, dźwigów lub żurawi.

kurtyny przemysłowe do hal produkcyjnych i magazynów

Kurtyny przemysłowe mogą zostać zaplanowane na etapie projektowania budynku lub na każdym kolejnym etapie. Często przegrody paskowe montuje się już po oddaniu magazynu do użycia. Z kurtyn paskowych można skorzystać, gdy pojawia się potrzeba doszczelnienia budynku, ograniczenia ruchów powietrza lub zmniejszenia zapylenia.

Pasy folii mogą mieć długość nawet 5 lub 6 metrów. Mocowane są, tak jak w przypadku tradycyjnych kurtyn paskowych, przy pomocy zawiesi grzebieniowych ze stali nierdzewnej. Dodatkowo można używać zabezpieczeń ze stalowych kątowników. Mają one zmniejszyć ryzyko wypięcia się pasa z wieszaka, podczas przejazdu suwnicy przez kurtynę przemysłową.

Montaż kurtyn na wysokości, czyli jak prawidłowo zamontować kurtyny do suwnic i dźwigów:

kurtyny na suwnice do przemysłu metalowego

Pasy nie powinny być dłuższe niż 6m, aby nie były zbyt ciężkie i nie rozciągały się pod własnym ciężarem. Natomiast szerokość kurtyny ograniczają jedynie warunki zabudowy i elementy nośne. Najczęściej 1 metr kwadratowy gotowej kurtyny do suwnic waży ok. 4,5 kg. Projektując taką kurtynę należy pamiętać o właściwym przymocowaniu elementów, równomiernym obciążeniu elementów nośnych i maksymalnym maksymalnym udźwigu.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w doborze oraz zaprojektowaniu kurtyn przemysłowych do suwnic, dźwigów lub żurawi.