Producent kurtyn do chłodni i mroźni. Ponad 19 lat doświadczenia

Kurtyny do chłodni i mroźni

Kurtyny paskowe do chłodni i mroźni posiadają inne elementy niż kurtyny do magazynów i ciepłych hal produkcyjnych. Okucia przegród do stref zimna muszą być wykonane ze stali nierdzewnej. Nie powinno się stosować folii ogólnego użytku w niskich temperaturach, gdyż staje się zbyt mało elastyczna. Utwardzony pas może pękać i spowodować uszkodzenie ciała człowieka lub przewożonego produktu. Rekomendujemy folie specjalistyczne typu Polar i Super Polar.

W chłodniach panują temperatury dodatnie bliskie 0°C. W tak niskiej temperaturze folie twarde ogólnego zastosowania będą się szybciej zużywały. W przypadku skroplenia się pary wodnej i przymarzaniu na powierzchni pasa dodatkowo mogą stwarzać zagrożenie, po pęknięciu pasa. Folie przystosowane do niskich temperatur będą mogli Państwo rzadziej wymieniać oraz komfort używania i przejazdu będzie znacznie wyższy.

W mroźniach, zwłaszcza głębokiego mrożenia, paski folii powinny być bardzo elastyczne. Kurtyny PCV znajdujące się pomiędzy strefą zimną a ciepłą po otwarciu i zamknięciu mroźni usztywnią się. Dzieje się tak, gdyż para wodna osadza się na schłodzonych pasach i po skropleniu bardzo szybko zamarza. Aby zwiększyć szczelność przejścia i zapobiegać osadzaniu szronu na kurtynach paskowych można zastosować dodatkowo kurtyny powietrzne.

Służymy Państwu pomocą w zakresie doradztwa, montażu oraz serwisu kurtyn paskowych w chłodniach i mroźniach. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.

Gdzie można stosować kurtyny paskowe z elastyczną folią Polar i Super Polar:

  1. W halach przetwórstwa ryb, mięs, owoców i warzyw.
  2. W magazynach i centrach logistycznych przemysłu spożywczego.
  3. W chłodniach i obszarach schładzania produktów.
  4. W mroźniach głębokiego mrożenia.
  5. W samochodach typu chłodnia i mroźnia.
  6. W sklepach spożywczych i ladach chłodniczych.

 

kurtyna paskowa do chłodni i mroźni