Kurtyny paskowe mogą być stosowane jako przegrody izolacyjne w otworach bramowych przemysłowych

Przegrody tego typu stosujemy do izolowania bram przemysłowych, głównie segmentowych, panelowych, szybkorolowanych, rozwieranych i przesuwanych. Możemy montować je również jako doszczelnienie otworów drzwiowych, wygrodzenia stanowisk pracy, ekrany dźwiękochłonne lub parawany spawalnicze. Najczęściej przegrody i kurtyny używane są do bram i otworów bramowych zewnętrznych.

Kurtyny wykonujemy z miękkiej folii PCV oraz stalowych okuć. Okucia ze stali nierdzewnej stanowią mocowanie kurtyny pcv. Ze względu na materiał okucia nie izolują. Są jedynie elementami montażowymi i pozwalają na zwiększenie lub zmniejszenie zachodzenia pasów kurtyny. Głównym elementem kurtyny są paski wykonane z uplastycznionego polichlorku winylu (PChW, PVC lub PCV). Pasy kurtyny oddzielają środowisko zewnętrzne od wewnętrznego. Mogą one ograniczać straty ciepła lub zmniejszać nagrzewanie stref chłodnych.

kurtyny paskowe na bramy segmentowe

Równie często kurtyny stosuje się do ograniczenia przeciągów, do zmniejszenia hałasu lub ochrony przed pyłem i kurzem. Kurtyny do bram segmentowych najczęściej odgradzają wnętrze magazynu od środowiska zewnętrznego. Przy takim zastosowaniu wybieramy folię typu Standard o grubości 3mm oraz szerokości 300mm lub o grubości 4mm i szerokości pasa 400mm. Dobór formatu pasa foliowego zależy od wymiaru otworu bramowego oraz ruchu, który odbywa się przez kurtynę bramową.

Każda realizacja jest przez nas indywidualnie planowana, aby jak najlepiej dopasować rozwiązanie do Państwa potrzeb.